Wycieczki pieszeWycieczki piesze z gospodarstwa agroturystyczego w BOROWINIE:

Propozycja wycieczki nr 1:
Kamienne Roztocze
W odległości ok. 1.5 km od agroturystyki w Borowinie znajdują się imponujące swą wielkością kamieniołomy (górnicze sztolnie). Stanowią one doskonale miejsce do wycieczek pieszych jak i rowerowych. Pamiętać należy, iż kamieniołomy nieustannie są miejscem ciężkiej pracy. Wydobywa się tu skały pamiętające jeszcze czasy trzeciorzędu i kredy. Ściany kamieniołomu wytworzone są z wapienia, w którym możemy odnaleźć liczne ślady skamieniałych żyjątek, co dla wielu zwiedzających może stanowić nielada atrakcję. Na szczycie wyrobiska znajduje się taras widokowy - kamienna wieżyczka, skąd rozpościera się piękny widok na całe Roztocze oraz Roztoczański Park Narodowy. Zaraz po lekcji geografii oraz archeologii w kamieniołomach możemy udać się na kolejną lekcję, tym razem historii. Nieopodal wyrobiska znajduje się duży, bardzo dobrze zachowany cmentarz żydowski „kirkut” z I połowy XVIII wieku.
Typ wycieczki: krajoznawcza, polecana osobom w każdym wieku.

Dystans wycieczki: ok. 3.5 km.

Czas trwania: ok. 4 godzin. Należy pamiętać o zabraniu aparatu fotograficznego!
Propozycja wycieczki nr 2: 

Roztoczański Zew Natury - Torfowisko Jęzior 


Zew natury – wycieczka malowniczym duktem leśnym do rozległego torfowiska „Jezior”. Torfowisko to, jak i wiele innych, powstało w wyniku wzrostu i częściowego obumierania roślin wodnych porastających brzeg jeziora. W wyniku nagromadzenia roślin na brzegu jeziora przy słabym dopływie tlenu wytworzył się torf, którego warstwa z czasem stała się coraz grubsza. Jezioro sukcesywnie wypełnia się torfem oraz zarasta młodym lasem.


Typ wycieczki: krajoznawcza, relaksacyjna. Wycieczka polecana osobom w każdym wieku lubiącym kontakt z przyrodą oraz pragnącym odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku.

Dystans wycieczki: ok. 2,5 km

Czas trwania: ok. 2-3 godzin.Propozycja wycieczki nr 3: 

Relaks i rekreacja – dla osób preferujących sobie odpoczynek na leżaku, w wodzie lub z wędką w reku proponujemy pobliskie kąpielisko oraz staw wędkarski. Dużą zaletą kąpieliska jest piaszczysta plaża otaczająca zalew z każdej strony. Cały kompleks(kąpielisko oraz staw rybny) jest położony w otulinie lasu iglastego Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Kąpielisko
Kąpielisko
Staw wędkarski


Typ wycieczki: wycieczka o charakterze rekreacyjnym oraz relaksacyjnym dla osób w każdym wieku. Polecana szczególnie dzieciom lubiącym kontakt z wodą. Do pokonania jedynie 800 metrów przez lasek sosnowy. Należy pamiętać o zabraniu materacy, leżaków, rękawków i innych artykułów typowo plażowych.

Wszystkie wycieczki zostały sprawdzone i opracowane przez Gospodarzy Agroturystyka na Roztoczu. Pan Janek dodatkowo może doradzić i zaproponować jeszcze wiele innych równie ciekawych wycieczek po malowniczym Roztoczu.

noclegi na roztoczu 
agroturystyka na roztoczu
noclegi józefów na roztoczu
agroturystyka józefów na roztoczu